Spotkanie modlitewne – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot

Strona główna/Spotkanie modlitewne – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot/Spotkanie modlitewne – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot
Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Spotkanie modlitewne – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot

Spotkanie modlitewne - Wspólnota "Wieczernik", Sopot

Spotkanie modlitewne – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot

Spotykamy się w każdy poniedziałek już o 17:30 rozpoczynając nabożeństwem do Ducha Świętego. W miesiącach Maryjnych łączymy spotkania z nabożeństwami majowymi/październikowymi; w czerwcu wplatamy Serce Jezusa; listopad przynagla nas by wspominać w modlitwie naszych zmarłych. Tak więc rok kościelny przeżywamy w Duchu Świętym.

Po nabożeństwie jest wspólna Eucharystia o godz. 18:00 . Wspólnotę eucharystyczną oprócz uczestników Odnowy tworzą parafianie (msza jest regularną mszą wieczorną). Tym bardziej zapraszamy wszystkich chętnych!

W trakcie mszy naszą obecność zaznaczamy poprzez czytanie mszalne i uwielbienie po komunii św. prowadzone przez cyklicznie wyznaczaną osobę z naszej grupy.

Po Eucharystii, z racji przysługującego tytułu naszej świątyni, kapłani udzielają każdemu indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk.

Po Mszy Świętej uczestniczymy w około godzinnym spotkaniu formacyjnym, które ma różny przebieg, zgodnie z opracowywanym programem:

  • W pierwszy poniedziałek miesiąca wielbimy Boga w kaplicy Domu Misyjnego.
  • W drugi poniedziałek miesiąca zwykle jest katecheza głoszona przez księdza opiekuna lub jednego z uczestników.
  • W trzeci poniedziałek miesiąca adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele, w bocznym ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas adoracji wybrane osoby służą modlitwą wstawienniczą. Jest też możliwość spowiedzi – przez cały czas kapłan jest obecny w konfesjonale.
  • W ostatni poniedziałek miesiąca jest spotkanie modlitewne – pochylamy się nad Pismem Świętym i rozważamy je przy wtórze pieśni. Niestety nie mamy diakonii muzycznej, więc jeśli grasz na jakimś instrumencie i czytając te słowa drga Twoje serce –dołącz do nas!

Oczywiście są i spotkania o charakterze spontanicznym , kiedy celebrujemy rocznice, jubileusze, imieniny lub kiedy gościmy zaproszone osoby.

Tu znajdzieś świadectwa  ludzi z naszej wspólnoty których życie odmienił Duch Święty: Świadectwa tego jak Duch Święty może odmienić życie

Tu znajdziesz nasz modlitewnik (zachęcamy do korzystania z niego): Modlitewnik – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot

Jeżeli masz w sercu pragnienie poznania Boga, jeżeli czujesz, że twoja relacja z Jezusem wymaga wzmocnienia czy odnowy, jeżeli chcesz być blisko Ducha Świętego i z Nim współdziałać dla dobra Kościoła – przyjdź do nas na spotkanie.

Ugościmy Cię wraz z Maryją w naszym Wieczerniku!

Spotkanie modlitewne - Wspólnota "Wieczernik", Sopot

Spotkanie modlitewne – Wspólnota „Wieczernik”, Sopot