Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia” – Trzebnica

Strona główna/Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia” – Trzebnica
Ładowanie Wydarzenia

← Wróc do Wydarzenia

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia” – Trzebnica

|http://www.owczarnia.cba.pl
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Owczarnia" - Trzebnica

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia” – Trzebnica

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Owczarnia” – Trzebnica

Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży są synami Bożymi” (Rz 8,14)

Odnowa w Duchu Świętym przy Bazylice św. Jadwigi działa już od 22 lat.

Naszym zadaniem jest otwieranie się na działanie Ducha Świętego co wyraża się pogłębianiem życia religijnego, modlitwy osobistej i wspólnotowej, dawaniem świadectwa we współczesnym świecie.

Podstawowa formacja realizuje się poprzez Seminarium Odnowy Wiary gdzie uczestnicy bardzo często doświadczają Bożej Miłości, Przebaczenia oraz obdarowania wieloma Łaskami ( „Chrzest w Duchu Świętym” – podstawowe doświadczenie wiary znane pierwszym chrześcijanom oraz charyzmatami opisanymi w 1 Kor 12-14). Te otrzymane dary mogą się później realizować i jeszcze bardziej rozwijać podczas spotkań wspólnoty modlitewnej.

Nasza grupa angażuje się w życie parafii przygotowując czuwanie nocne w przeddzień święta Zesłania Ducha Świętego. Uczestniczymy również w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania. Odwiedzamy chorych w Zakładzie Opieki Leczniczej. Organizujemy akcje ewangelizacyjne na terenie naszego miasta (przemarsz dla Jezusa, Iskra Bożego Miłosierdzia, Seminarium Odnowy Wiary, pomoc materialna ubogim… itd.). W okresie letnim są organizowane „wakacje z Bogiem” – wypoczynek połączony z codzienną mszą św. i modlitwą.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Owczarnia” przy naszej parafii trwa w jedności z innymi grupami Odnowy poprzez udział w Ogólnopolskim Czuwaniu w Częstochowie, uczestniczenie w Dniu Jedności grup archidiecezji wrocławskiej oraz okresowych spotkaniach liderów wspólnot, uczestniczeniu w spotkaniach formacyjnych .

– Opiekunem wspólnoty jest ks. Artur Stobierski sds

– Liderem jest Anna Król, a zastępcami Michał Kasprzyk i Krzysztof Bednarski.

W ramach wspólnoty posługują różne diakonie takie jak: muzyczna, wstawiennicza, modlitewna, liturgiczna, porządkowa, kronikarz, skarbnik.

Grudzień 2019

Styczeń 2020

Luty 2020