Łódź, Śródmieście

/Wspólnota „Mocni w Duchu” – Łódź, Śródmieście
Ładowanie Wydarzenia

← Wróc do Wydarzenia

Wspólnota „Mocni w Duchu” – Łódź, Śródmieście

42 288 11 53||http://wspolnota.mocniwduchu.pl/

Wspólnota „Mocni w Duchu” – Łódź, Śródmieście

 

Wspólnota "Mocni w Duchu" - Łódź, Śródmieście

Wspólnota „Mocni w Duchu” – Łódź, Śródmieście

Jesteśmy Wspólnotą modlitewną, która uwielbia Jezusa i ewangelizuje poprzez śpiew.
Wierzymy, że Jezus żyje tu i teraz, i pragnie Twojego i mojego zbawienia.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Mocni w Duchu od 30 lat. Jako wspólnotę modlitewną powołał nas do życia o. Józef Kozłowski SJ jesienią 1987 roku przy parafii Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Należymy do ruchu Odnowy w Duchu Świętym Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Przez te lata nasza wspólnota rozwijała się, poszerzała o nowych członków, formowała na licznych rekolekcjach i warsztatach, w modlitwie, śpiewie, ćwiczeniach duchowych, medytacjach ignacjańskich, organizowała zgromadzenia i fora charyzmatyczne, zapraszając m.in. o. Emiliena Tardifa. Dziś jesteśmy jedną z najliczniejszych wspólnot modlitewnych w Polsce. Na nasze cotygodniowe spotkania przychodzi przeszło 250 osób i wciąż przybywają nowi. Wielu uczestniczy w uwielbieniu dzięki transmisji spotkania, którą udostępniamy na naszym kanale YouTube.

Nasza Misja:

Wielu ludzi żyje dziś w otoczeniu najnowszych zdobyczy technologicznych, wśród bogactw tego świata, w chaosie informacji i świetle reklamowych neonów, zapominając, że jest coś więcej. Codzienny pęd zabiera nam spokój i radość. W rosnącym tempie życia nie mamy czasu dla bliskich, dla siebie, jesteśmy zmęczeni, przeciążeni… A Pan Bóg chce nas uwolnić!

Wierzymy, że Jezus Chrystus, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał jest wśród nas tak samo obecny jak 2 000 lat temu i nadal czyni cuda. Przemiana serca, która dokonała się u wielu członków naszej wspólnoty poprzez uwolnienie od lęków, depresji, zranień psychicznych, grzechów, chorób i bólu fizycznego, jest dowodem wielkiej miłości Pana Boga. On przywraca każdemu człowiekowi jego wartość i godność. Dzięki wspólnej modlitwie podczas spotkań otaczamy braterską miłością naszych członków, zrozumieniem, czasem ramieniem. Chcesz zobaczyć jak cenny jesteś w oczach Boga? Zobacz w jakie dzieła i posługi jesteśmy zaangażowani (więcej informacji o naszej posłudze znajdziesz tutaj: Co robimy?).

Możesz nas znaleźć również tutaj:

Czerwiec 2019

Lipiec 2019

Sierpień 2019

Wrzesień 2019

Październik 2019

Listopad 2019

Grudzień 2019

+ Export Events

Muzyka na chwałę Pana!

Chcemy się z Wami podzielić playlistą „Muzyka na chwałę Pana”. Umieszczamy na niej nasze ulubione pieśni uwielbienia. Wierzymy, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz naszą stronę, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Ps. Jeżeli masz ochotę na muzykę uwielbienia przeplataną modlitwami i świadectwami to polecam playlistę pochodzącą z Zapisków z zielonego zeszytu (blog, który prowadzę równolegle z tym projektem). Znajdziesz ją tutaj: Muzyka na chwałę Pana + modlitwy i świadectwa.