Rzymskokatolicka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Jelcz-Laskowice

/Rzymskokatolicka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Jelcz-Laskowice
Ładowanie Wydarzenia

← Wróc do Wydarzenia

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Jelcz-Laskowice

Google Map
ul. Wincentego Witosa 47
Jelcz-Laskowice, dolnośląskie 55-230 Poland
71/318-15-55 http://sbm.jelczlaskowice.archidiecezja.wroc.pl
Rzymskokatolicka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika - Jelcz-Laskowice

Rzymskokatolicka parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Jelcz-Laskowice

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jelczu-Laskowicach znajduje się w dekanacie Jelcz-Laskowice w archidiecezji wrocławskiej.

Erygowana w 1945. Mieści się przy ulicy Wincentego Witosa. Zarówno parafia, jak i drewniany kościół w laskowickiej części dzisiejszego miasta Jelcz Laskowice istniały już w 1300 roku. W czasie reformacji świątynia przeszła w ręce ewangelików. Podczas wojny trzydziestoletniej spłonęła wraz z dokumentami sprzed 1646 roku. Odbudowa kościoła w obecnym kształcie trwała od 1654 do 1660 roku. Restaurowano go na początku XX wieku. Częściowo zniszczony w czasie II wojny światowej został przejęty, odbudowany i dostosowany do wymogów liturgii rzymskokatolickiej przez przesiedleńców z Kresów Wschodnich.

Lipiec 2019

Sierpień 2019

Wrzesień 2019

Październik 2019

Listopad 2019

+ Export Events

Muzyka na chwałę Pana!

Chcemy się z Wami podzielić playlistą „Muzyka na chwałę Pana”. Umieszczamy na niej nasze ulubione pieśni uwielbienia. Wierzymy, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz naszą stronę, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Ps. Jeżeli masz ochotę na muzykę uwielbienia przeplataną modlitwami i świadectwami to polecam playlistę pochodzącą z Zapisków z zielonego zeszytu (blog, który prowadzę równolegle z tym projektem). Znajdziesz ją tutaj: Muzyka na chwałę Pana + modlitwy i świadectwa.