Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej – Węgorzewo

/Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej – Węgorzewo
Ładowanie Wydarzenia

← Wróc do Wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej – Węgorzewo

Google Map
ul. Kopernika 25
Węgorzewo, warmińsko-mazurskie 11-600
(87) 427-3100 http://wegorzewo.parafia.info.pl/

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej – Węgorzewo

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej - Węgorzewo

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej – Węgorzewo

Miasto zostało w 1945 roku spalone przez Armię Czerwoną już po zakoń­czeniu wojny. Zostało odbudowane i obecnie liczy około 12 500 mieszkańców. Stale się rozbudowuje ze względu na rozwój turystyki. Powstają nowe bloki mieszkalne w dotąd niezabudowanych częściach miasta. W celu usprawnienia pracy duszpa­sterskiej kuria diecezjalna w Olsztynie zaproponowała salwatorianom z wiosną 1990 roku nowy podział parafii i wysunęła propozycję wybudowania przez zgromadze­nie kościoła i domu zakonnego. Przełożeni prowincji, idąc za przykładem powstałej w 1984 roku parafii pw. św. Brata Alberta w Elblągu, gdzie od początku organizo­wali nabożeństwa fatimskie – na wzór Trzebini k. Krakowa, postanowili zbudować w Węgorzewie sanktuarium fatimskie, w celu propagowania nabożeństw maryjnych.

Dnia 6 czerwca 1990 roku ordynariusz Warni ks. bp Edmund Piszcz utworzył w Węgorzewie nową parafię p.w. Matki Bożej Fatimskiej i powierzył ją zgromadze­niu salwatorianów. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Joachim Strze­lecki, który parafię objął 1 lipca 1990 roku. Zaraz też przystąpił on do wybudowa­nia tymczasowej świątyni w formie drewnianego baraku wraz z pomieszczeniem dla duszpasterzy. Od początku też zaczęto organizować od maja do października każdego roku w sobotę i niedzielę w okolicach 13 każdego miesiąca nabożeństwa fa­timskie.

Teren nowej parafii zamieszkuje 4072 ludzi, z których do parafii należy 3200 wiernych. Parafię aktualnie obsługuje dwóch salwatorianów. Ks. Krzysztof Świętoń jest proboszczem, superiorem i ekonomem domu zakonnego oraz kapelanem Szpitala Powiatowego w Węgorzewie. Jego współpracownik – ks. Dawid Dudek pracuje jako wikariusz i katecheta.

Koło Różańcowe liczy 10 Róż różańcowych. Przy parafii działa Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Po utworze­niu diecezji ełckiej biskupi tego Kościoła lokalnego nadal wiążą z parafią Matki Bożej Fa­timskiej duże nadzieje. Zgromadzenie salwatorianów oraz wierni z nadzieją patrzą w przyszłość i mają dobrą wolę i szczerą intencję wybudowania pięknego obiektu sakralnego na chwałę Boga, Matki Bożej i pożytek wiernych. Prace związane z budową nowego kościoła, który byłby diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej są na etapie przygotowania dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy.

[Źródło: Strona parafii]

Lipiec 2019

Sierpień 2019

Wrzesień 2019

Październik 2019

Listopad 2019

Grudzień 2019

+ Export Events

Muzyka na chwałę Pana!

Chcemy się z Wami podzielić playlistą „Muzyka na chwałę Pana”. Umieszczamy na niej nasze ulubione pieśni uwielbienia. Wierzymy, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz naszą stronę, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Ps. Jeżeli masz ochotę na muzykę uwielbienia przeplataną modlitwami i świadectwami to polecam playlistę pochodzącą z Zapisków z zielonego zeszytu (blog, który prowadzę równolegle z tym projektem). Znajdziesz ją tutaj: Muzyka na chwałę Pana + modlitwy i świadectwa.