Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza – Giżycko

/Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza – Giżycko
Ładowanie Wydarzenia

← Wróc do Wydarzenia

Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza – Giżycko

Google Map
ul.Pionierska 14A
Giżycko, warmińsko-mazurskie 11-500 Poland
(+48) 87 4285821 http://swkazimierzgizycko.pl/index.html
Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza - Giżycko

Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza – Giżycko

Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Giżycku – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Giżycko – św. Krzysztofa należącym do diecezji ełckiej.

Do utworzenia parafii doszło w roku 1991. Główną przyczyną jej powstania był wzrost liczby mieszkańców, a parafia św. Brunona była stanowczo za mała, by pomieścić liczne rzesze wiernych. Tak więc potrzeba stworzenia nowej parafii była ogromna. Wtedy Biskup Warmiński Edmund Piszcz powołał do istnienia parafię św. Kazimierza Królewicza. Została ona wyłoniona z części terenu parafii św. Brunona w Giżycku. Erygował ją 1 lipca 1991 roku biskup Edmund Piszcz, ordynariusz warmiński. Proboszczem parafii został mianowany ks. mgr Lech Janowicz. 1 lipca 1991 roku przejął on nowo utworzoną parafię od proboszcza parafii rzymskokatolickiej św. Brunona w Giżycku – ks. Kazimierza Krzyżaniaka, który zapoczątkował budowę świątyni. 1 sierpnia 1991 roku poświęcono kaplicę utworzoną z części budowanego kościoła. Ceremonii dokonał biskup pomocniczy warmiński Józef Wysocki. Od tej chwili kaplica stała się kościołem parafialnym, gdzie odprawiane były Msze Święte. Obecnie jest to kaplica Matki Bożej Ostrobramskiej i stanowi część kościoła. Od 19 lutego 1992 roku parafia pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza jest siedzibą dekanatu św. Krzysztofa. Od maja 1994 roku Msze Święte odprawiane są w nowym kościele. 21 maja 2000 roku Biskup Ełcki Wojciech Ziemba dokonał konsekracjikościoła. Budowa Kościoła Parafialnego trwała w latach 1991 – 2000.

[Źródło: Wikipedia.pl]

Lipiec 2019

Sierpień 2019

Wrzesień 2019

Październik 2019

Listopad 2019

+ Export Events

Muzyka na chwałę Pana!

Chcemy się z Wami podzielić playlistą „Muzyka na chwałę Pana”. Umieszczamy na niej nasze ulubione pieśni uwielbienia. Wierzymy, że playlista ta może rozpalać w nas Boży ogień, tak byśmy oddali się całkowicie naszemu Ojcu.

Jeżeli chcesz, aby ta playlista odtwarzała się w tle, gdy przeglądasz naszą stronę, uruchom playlistę a potem kliknij w logo YouTube (opcja: Obejrzyj na youtube.com).

Ps. Jeżeli masz ochotę na muzykę uwielbienia przeplataną modlitwami i świadectwami to polecam playlistę pochodzącą z Zapisków z zielonego zeszytu (blog, który prowadzę równolegle z tym projektem). Znajdziesz ją tutaj: Muzyka na chwałę Pana + modlitwy i świadectwa.