Cześć 🙂

Nazywam się Rafał (więcej o mnie możesz przeczytać tutaj: Zapiski z zielonego zeszytu – to blog, który od jakiegoś czasu prowadzę). Jakiś czas temu stało się tak, że zobaczyłem jak wspaniale, już niedługo cała Polska będzie wielbić Boga:-). Tak jak teraz, z przyjemnością, chodzimy na stadiony, by bawić się w rytm muzyki, którą lubimy, tak o wiele chętniej, całymi rodzinami, przy pomocy pięknej muzyki, będziemy  uwielbiać naszego Stwórcę. I poczułem, że, być może, wolą Ojca jest to, abym, w jakiś sposób, przyczynił sie do realizacji tej wizji (jak takie uwielbienie może wyglądać zobacz na filmie poniżej :-)).

I widzę, że to marzenie już się realizuje. W wielu miejscach w Polsce odbywają się piękne spotkania, na których ludzie wspólnie wielbią Boga, oddają chwałę Jezusowi, poddają się działaniu Ducha Świętego. Na razie, w większości są to niewielkie grupy (choć są wspaniałe wyjątki, gdy co tydzień lub miesiąc spotyka się kilkaset lub więcej osób), ale wierzę w to mocno, że właśnie z tych małych grup powstanie wielka siłą, która poruszy całą Polskę. Która pokaże, że Bóg jest żywy wśród swojego ludu. Że czyni cuda tak jak 2000 lat temu. Że, tak jak wtedy, chce nam objawić prawdę, która uczyni nas wolnymi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Ale uwielbienie to nie tylko śpiew i taniec na chwałę Pana. To również cicha kontemplacja Bożej obecności w Najświętszym Sakramencie, która regularnie odbywa się w wielu miejscach w Polsce. A która jakże często przegrywa z ogarniającym nas wszystkim „aktywizmem” i pogonią za kolejną rzeczą „do zrobienia”. Zapominamy jakk ważne, w życiu każdego chrześcijanina, powinna być chwila cichego zachwytu nad żywym Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. To ta chwila sam na sam z Jezusem daje siłę, aby w codzienności dawać świadectwo naszej wiary.

I z pragnienia rozpowszechnienia uwielbienia we wszystkich jego formach wśród osób należących do Kościoła Rzymsko-Katolickiego pojawił się ten serwis. Wierzę, że to pragnienie pochodzi od Boga, bo tylko w Nim całe to przedsięwzięcie będzie przynosić dobre owoce :-). Mam nadzieje, że poprzez wyszukiwarkę opartą na mapach, każda chętna osoba szybko odnajdzie spotkania, na których będzie mogła zanurzyć się w uwielbieniu śpiewem i tańcem, cichej adoracji czy wychwalać Boga za cuda, które czyni poprzez modlitwę wstawienniczą. A dla tych, którzy nie wiedzą czym jest uwielbienie, adoracja czy modlitwa wstawiennicza, przygotowana została wyszukiwarka transmisji on-line – w niej odnajdziesz wszystkie wydarzenia, które oferują transmisję przy pomocy internetu – dzięki temu nie ruszając się z domu będziesz mógł/mogła doświadczyć danej formy uwielbienia. A jeżeli Pan zapali Twoje serce do tej formy obcowania z Nim, dzięki mapie znajdziesz uwielbienie blisko ciebie.

Dlaczego powstała ta strona

Dlaczego powstała ta strona

Na koniec chciałbym podkreślić, że uwielbienie jest wspaniałym sposobem na doświadczenie Bożej obecności, lecz niebezpieczne może być ograniczenie się tylko do tej formy obcowania z Bogiem. Wierzę głęboko, że Bóg pragnie byśmy również wczytywali się w Jego słowo, w to co każdego dnia, indywidualnie do każdego z nas chce przez nie powiedzieć. Podobnie uczestniczenie w życiu Kościoła jest ważne na drodze rozwoju duchowego. Zachęcam cię więc gorąco do korzystania z sakramentu Pojednania i uczestnictwa w Eucharystii (częściej niż tylko raz w tygodniu – więcej o tym mówię tutaj). Kolejnym, nie najmniej ważnym „narzędziem” poznawania naszego Stwórcy, jest modlitwa osobista. To w niej to wszystko, czego doświadczyłem na uwielbieniu, Eucharystii czy adoracji, znajduje swój piękny wyraz (oczywiście te trzy, wskazane wyżej, praktyki nie wyczerpują niezmierzonego bogactwa sposobów, w jaki, dobry Ojciec, prowadzi nas do siebie :-))

I być może to jest dobry moment abym zaprosił cię na swojego bloga (Zapiski z zielonego zeszytu) :-). Znajdziesz tu fragmenty Pisma Świętego, cytaty mistyków, modlitwy i świadectwa oraz filmy w których dzielę się tym co Pan wlewa w moje serce. Mam nadzieje, że to wszystko, nasz dobry Ojciec, wykorzysta do budowania wiary, tych którzy pragną przebywać w Jego obecności.

Niech Pan Bóg ma cię w swojej opiece!

Rafał